31 Lipiec 2014

Przegląd zagrożeń występujących na komputerach PC Graczy

Najnowsze badanie na temat bezpieczeństwa graczy, przeprowadzone przez firmę Webroot, lidera na rynku wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym w oparciu o chmurę pokazują ochronę antywirusową z zupełnie innej perspektywy. Badania wskazują, że wielu użytkowników podczas grania albo wyłącza antywirusa, albo w ogóle go usuwa rezygnując tym samym z ochrony. Wszystko po to, aby zmaksymalizować wydajność systemu, bardzo istotnego czynnika wpływającego na płynność grania.

Tego typu działania mają swoje skutki:

  • Prawie połowa graczy doświadczyło ataku internetowego, gdzie 55% ataków spowodowało spowolnienie wydajności systemu i wpłynęło negatywnie na zachowanie przeglądarki
  • 35% graczy nie ma żadnych zabezpieczeń przed Trojanami, phishingiem i rootkitami

Raport powstał na podstawie ankiet zebranych od ponad 1200 graczy, podczas konferencji E3 2014. Co trzeci ankietowany stwierdził, że tradycyjne oprogramowanie antywirusowe bardzo przeszkadza podczas rozgrywki (spowolnienie komputera, zbyt wiele alertów często w kluczowych momentach gry).

 

Odpowiedzą na problemy graczy jest oprogramowanie antywirusowe Webroot. Mike Malloy, wiceprezes ds. produktów i strategii w Webroot powiedział: „Rozumiemy, wysokie oczekiwania stawiane oprogramowaniu antywirusowemu oraz frustrację graczy, którzy korzystali z tradycyjnych programów antywirusowych, ale dążenie do maksymalnej wydajności komputera nie może odbywać się kosztem ochrony – zbyt wiele można stracić. Wierzymy, że stosując kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz wykorzystanie programu antywirusowego w chmurze, który jest bardzo lekki, użytkownicy PC nie będą musieli wybierać pomiędzy wydajnością a ochroną.”

 

Co w takim razie należy zrobić?

  1. Zainstaluj program antywirusowy w chmurze – tego typu nowej generacji zabezpieczenie komputera nie korzysta z sygnatur zagrożeń lokalnych, więc zapewnia znacznie lepszą wydajność systemu w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania antywirusowego.
  2. Miej zawsze aktualnego antywirusa – antywirus Webroot, dzięki korzystaniu z technologii chmury jest zawsze aktualny, nie trzeba aktualizować sygnatur zagrożeń, wszystko odbywa się w chmurze.
  3. Używaj filtrowania adresów URL – tego typu filtry ostrzegają przed dostępem do podejrzanych lub oznaczonych jako niebezpieczne stron internetowych.
  4. Używaj skanera anty-phishingowego – strony z grami online często są „podrabiane” przez cyberprzestępców, którzy tylko czyhają na nasze dane.
  5. Unikaj bezpłatnych bezprzewodowych dostępów do Internetu

 

Telefon Masz pytania? Podaj swój numer, oddzwonimy do Ciebie

lub napisz do nas E-Mail