Porównanie antywirusa Webroot z tradycyjnym programem antywirusowym

Sprawdź czym wyróżniają się rozwiązania antywirusowe Webroot. Przekonaj się o wielu zaletach programów Webroot korzystających z technologii webroot cloud nad tradycyjnymi rozwiązaniami antywirusowymi.

TRADYCYJNY ANTYWIRUS

 VS

 WEBROOT CLOUD

Brak obciążenia komputera

Antywirus WEBROOT dzięki zastosowaniu chmury obliczeniowej WIN na serwerach AMAZON redukuje obciążenie Twojego PC o około 99% w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem antywirusowym. Dlatego nawet nie zauważysz gdy program przeprowadza skanowanie czy konserwację systemu.WEBROOT jest najlżejszym i najszybszym rozwiązaniem na świecie wg. niezależnej organizacji certyfikującej AV Comparatives

icon-painfully-long-scans  icon-virtual-check

Niewiarygodnie Szybka instalacja

Agent antywirusa Webroot jest tak mały, że jego pełna instalacja trwa około 2 sekundy! Podczas gdy konkurencyjne rozwiązania mogą instalować się nawet kilkanaście minut.

 
icon-hourglass
icon-time-fast (1)

Niesamowita lekkość

Tradycyjne oprogramowanie antywirusowe zajmuje nawet 100 razy więcej miejsca na dysku Twojego komputera niż antywirus Webroot.

WEBROOT wyznacza nową jakość. Klient zajmuje zaledwie 700 kb i nie pobiera sygnatur wiec oszczędza tak cenne w dzisiejszych czasach zasoby.

icon-arrow-conflict
icon-small-750kb-client-no-conflicts

Głębokie skanowanie

Pełne skanowanie w przypadku antywirusa Webroot SecureAnywhere trwa około 2 minuty. Można je wykonywać w każdej chwili gdyż nie powoduje ono żadnego obciążenia dla stacji końcowej.

 icon-scan-slow  icon-scan-fact

Brak konieczności posiadania sygnatur

Codzienne aktualizacje sygnatur spowalnia pracę komputera. Webroot oferuje zupełnie inne podejście. Ochrona w czasie rzeczywistym działająca w chmurze niweluje te niedogodności. W czasie rzeczywistym każdy użytkownik korzysta z ogromnej bazy zagrożeń w chmurze WIN.

 icon-download icon-definition

Odwracanie szkodliwych zmian

Tradycyjne oprogramowanie antywirusowe nie analizuje działania wirusów. Nie potrafi też odwracać wyrządzonych przez nie szkód. Antywirus Webroot szczegółowo analizuje każdy proces i z niespotkaną skutecznością odwraca wszystkie szkodliwe zmiany.

 icon-malware-morphing icon-support-people

Zapobieganie konfliktom

Przeładowane niepotrzebnymi funkcjami antywirusy bardzo często powoduje konflikty z innymi aplikacjami. Agent Webroota jest ultra-lekkim i bezkonfliktowym  rozwiązaniem działającym z każdym innym oprogramowaniem.

icon-heavy-client-causes-conflicts icon-arrow-cloud

Zagrożenia dnia zerowego

W przypadku ochrony opartej na sygnaturach użytkownik pozostaje bezbronny od momentu ukazania się wirusa do opublikowania jego sygnatury. Antywirus Webroot blokuje nieznane zagrożenia na podstawie ich zachowania i w wypadku wykrycia zagrożenia po kilku sekundach każdy użytkownik Webroota na świecie jest przed nim chroniony.

icon-malwarebugs (1) icon-cloud-journaling-rollback

Niezależna kontrola nad plikami

W przypadku tradycyjnego oprogramowania po zdefiniowaniu zagrożenia do momentu kiedy użytkownik jest w pełni zabezpieczony upływa długi okres czasu. Antywirus Webroot zapewnia natychmiastową reakcję opartą na inteligentnej analizie behawioralnej.

icon-gear-question icon-rollback (1)

Ochrona w czasie rzeczywistym

Antywirus WEBROOT dzięki stałemu dostępowi do chmury obliczeniowej jest w stanie ochronić użytkownika nawet przed najnowszymi zagrożeniami. Analiza behawioralna dodatkowo monitoruje pliki, które nie są znane i wychwytuje ich szkodliwe zachowania.

icon-endpoints-disconnected icon-endpoints-connected (1)

Błyskawiczne naprawianie szkód

W przypadku standardowego oprogramowania antywirusowego infekcja wirusem kończy się całkowitą reinstalacją systemu. Antywirus Webroot dzięki technologii raportowania i odwracania zmian jest w stanie przywrócić komputer i pliki do odpowiedniego stanu bez potrzeby reinstalowania systemu.

icon-time-question icon-support-tools

Zapobieganie wykradaniu danych

Oprogramowanie typu malware staje się coraz bardziej wyrafinowane. Ataki są bardzo precyzyjnie nakierowane na uzyskanie konkretnych danych. Webroot posiada strukturalną ochronę danych bazującą na zaawansowanych modułach ochrony prywatności. Twoje prywatne dane oraz operacje bankowe online są z Webrootem całkowicie bezpieczne.

icon-lock-open icon-cloud-lock (1)

Usuwanie nieznanych zagrożeń

Tradycyjne antywirusy są bezradne w wypadku nieznanych zagrożeń pozwalając im na nieograniczone działanie w systemie. Antywirus Webroot wszystkie nieznane programy uruchamia w bezpiecznym wirtualnym środowisku (sandbox). W przypadku gdy program okaże się szkodliwy natychmiast jest blokowany i wszystkie dokonane przez szkodnika zmiany są odwracane.

 icon-arrow-conflict icon-cloud-gears

Bezproblemowe i błyskawiczne wsparcie techniczne

Męczące objaśnianie problemu i długie czekanie w kolejkach telefonicznych to już przeszłość. Support Webroot oferuje profesjonalne wsparcie i kompleksową diagnostykę dzięki przejrzystości działania programu w chmurze.

icon-support-question  icon-support-check (1)

 

 

Telefon Masz pytania? Podaj swój numer, oddzwonimy do Ciebie

lub napisz do nas E-Mail