Antywirus Webroot – obciążenie łącza internetowego

Rozważając wdrożenie oprogramowania Webroot SecureAnywhere, w całości opartego o chmurę obliczeniową (cloud computing) od razu pojawia się pytanie i wątpliwość, czy tego typu rozwiązanie nie zapcha naszego łącza internetowego?

Odpowiedź jest jedna: z całą pewnością NIE!

Antywirus Webroot SecureAnywhere podczas codziennej, normalnej pracy wykonuje średnio 650kB transferu na komunikację z chmurą Webroot Intelligence Network na dobę. Wartość ta może się zmieniać w zależności od ilości wysyłanych poleceń w związku z tym może wahać się od 300kB do 1500kB/dzień, ale nie powinna przekroczyć 1,5MB/dzień.

 

Wnioski : wykorzystanie łącza internetowego dla typowej pracy maszyn biurowych, jest naprawdę znikome i nie powinno w znaczący sposób wpływać na wydajność sieci i łącza internetowego.

Przykładowe wykorzystanie łącza danych podczas 12h pracy antywirusa Webroot SecureAnywhere

Przykładowe wykorzystanie łącza danych podczas 12h pracy antywirusa Webroot SecureAnywhere

 

 

Transfer danych na urządzeniach mobilnych (Webroot Mobile Protection) jest na poziomie od 100 kB (dane pobierane jednorazowo przy instalacji programu), do 5-20 kB dodatkowego ruchu/tydzień. Dodatkowy transfer może być wykorzystywany w przypadku np. wraz z uruchomienia funkcji geolokalizacji.

Telefon Masz pytania? Podaj swój numer, oddzwonimy do Ciebie

lub napisz do nas E-Mail